Obszary działalności firmy: Akademia Kosztorysanta

Szkolenia:

Szkolenia oferowane przez Akademię Kosztorysanta to odpowiedź na zapotrzebowanie pracowników, którzy na co dzień zajmują się opracowywaniem kosztorysów a także dla tych, którzy chcą zdobyć zawód kosztorysanta. Oferowane kursy to połączenie zagadnień teoretycznych, w tym prawnych uwarunkowań sporządzania kosztorysów oraz umiejętności praktycznego wykorzystywania tej wiedzy w codziennej pracy. Zakres szkoleń obejmuje kosztorysowanie robót budowlanych (w tym drogowych), instalacyjnych, elektrycznych i innych.

Forma szkoleń:

Szkolenia mają formę wykładów powiązanych z warsztatami praktycznymi. Dzięki czemu uczestnicy zdobywają wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu kosztorysanta.

W części warsztatowej kursanci pracują na programach kosztorysowych wykonując ćwiczenia dostosowane do zakresu ich pracy.

Przystępując do szkolenia kursanci mogą określić dział kosztorysów który chcieliby wykonywać. Wykładowca przygotowuje dla uczestników ćwiczenia praktyczne z preferowanej przez nich specjalności.

W ramach Akademii Kosztorysanta prowadzimy szkolenia:

  • otwarte – dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób, szkolenia tego typu odbywają się w siedzibie naszej firmy,
  • dla Firm, pragnących uzupełnić lub podnieść kwalifikacje swoich pracowników, polecamy zwłaszcza szkolenia w formie dedykowanej, czyli „szyte na miarę” potrzeb Klientów. W ramach takiego szkolenia dostosujemy się pod względem formy i treści do specyfiki pracy i wymagań danego przedsiębiorstwa. Możemy np. przeprowadzić szkolenie z zakresu kosztorysowania robót elektrycznych.

Szkolenia prowadzone są w małych grupach do 10 osób, dzięki czemu możemy zapewnić Państwu dobry komfort przyswajania wiedzy oraz zindywidualizowane podejście do każdego kursanta.

Materiały szkoleniowe:

Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu z zakresu kosztorysowania otrzymuje materiały szkoleniowe:

  • skrypt stanowiący kompendium wiedzy z kosztorysowania,
  • skrypt stanowiący metodykę „krok po kroku” obsługi programu do kosztorysowania,
  • ćwiczenia praktyczne w formie elektronicznej, zawierające przykłady wykonania kosztorysów,

Certyfikaty:

Potwierdzeniem ukończenia szkolenia jest certyfikat, który otrzymuje kursant z chwilą zakończenia kursu. Certyfikaty stanowiące potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu mogą być także wydawane w języku angielskim.

Certyfikaty te są wydawane na podstawie wpisu do Ewidencji Instytucji Szkoleniowych (nr. 2.02/00022/2006), jaki posiada nasza firma.

Opieka poszkoleniowa:

Uczestnicy szkoleń z kosztorysowania mogą także korzystać z bezpłatnej opieki poszkoleniowej do trzech miesięcy od zakończenia kursu. W ramach takiej opieki każdy może zwrócić się po poradę do naszych specjalistów, co w znaczny sposób ułatwi zastosowanie zdobytej wiedzy podczas wykonywania codziennych zadań. Konsultacje mogą mieć kilka form: od kontaktu telefonicznego lub drogą e-mailową, po spotkanie z trenerem w siedzibie naszej firmy.

Taki parasol ochronny daje gwarancję efektywnego wykorzystania czasu poświęconego na szkolenie oraz pewność że wiedza i umiejętności nabyte podczas kursu będą w pełni wykorzystane podczas pracy po jego zakończeniu.

Sale szkoleniowe firmy:

Nasze sale szkoleniowe zapewniają duży komfort nauki. Lata praktyki w prowadzeniu kursów z zakresu kosztorysowania pozwoliły nam posiąść wiedzę na temat najbardziej efektywnych metod szkoleniowych, w tym również w jaki sposób zaprojektować sale, tak aby kursanci czuli się w nich komfortowo i aby warunki sprzyjały nauce. Dysponujemy trzema salami szkoleniowymi wyposażonymi w rzutniki i przenośny sprzęt komputerowy. Sale te są przestronne, i klimatyzowane., zapewnia więc najlepszy komfort nauki. Układ stołów dopasowany jest do preferencji uczestników szkolenia i trenera, gwarantując w ten sposób bezpośredni ich kontakt i niczym nie zakłócony przepływ informacji.

Wykładowcy:

Trenerzy prowadzący kursy kosztorysowania to wykwalifikowana kadra, posiadająca bogatą wiedzę zarówno merytoryczną jak i praktyczną. Wiele lat doświadczenia w tworzeniu kosztorysów oraz przeprowadzenie wielu godzin dydaktycznych kursów, to ich główne zalety. Indywidualne podejście do każdego kursanta oraz praktyczne ćwiczenia omawiane podczas szkolenia , okazują się pomocne w zrozumieniu istoty tworzenia dobrego kosztorysu. Ponadto nasi wykładowcy nieustannie poszerzają swoje kwalifikacje, na bieżąco analizując nowości na rynku kosztorysowym, dzięki temu mogą przekazać kursantom najnowsze informacje i aspekty prawne związane z tworzeniem kosztorysów.

Konsultacje i doradztwo:

Ponieważ tworzenie kosztorysu oparte jest na wielu aspektach prawnych, normach KNR oraz cenach, które nieustannie ulegają zmianom, naszym Klientom proponujemy również konsultacje, w ramach których nasi specjaliści, którzy na co dzień zajmują się kosztorysowaniem, przekazują im najświeższe informacje niezbędne w pracy kosztorysanta.

Konsultacje i doradztwo proponowane przez Akademię Kosztorysanta odbywa się w formie bezpośredniego kontaktu z trenerem, bądź drogą elektroniczną. W ten sposób każdy nowicjusz na rynku kosztorysowym otrzymuje wsparcie w stawianiu pierwszych kroków. Ponadto nasi specjaliści doradzą Państwu w sprawie oprogramowania komputerowego do tworzenia kosztorysów, wykażą wady i zalety dostępnych na rynku produktów i pomogą w dokonaniu wyboru odpowiedniego programu dopasowując go do specyfiki Państwa pracy.